Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Tema: Poezi Për Pranverën


Do Dashuroj Pranveren

Ne frymen e fundit te vjeshtes te kerkoj,
Aty ku gjethet pas pak do kene "gur mbi varr"!!
Aty ku qielli me kerkon me te te lotoj,
Me duhet nje motiv,qe pak fryme te marr...

Ti me braktise,tani dhe vjeshta,
Eshte harbuar te me ler pas.
Me ikjen tende,qava,por heshta...
Tani dhe vjeshta kujton se s'do flas!!

Moj vjeshte e marre,c'e di ikjen?!
Nje loje,ku gjithmone une do ndjej mungese?!
S'dua ne mes kujtimesh te vuaj pritjen...
Do dashuroj pranveren,mos u kthe,s'ke shprese!

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2