A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Do Dashuroj Pranveren

Ne frymen e fundit te vjeshtes te kerkoj,
Aty ku gjethet pas pak do kene "gur mbi varr"!!
Aty ku qielli me kerkon me te te lotoj,
Me duhet nje motiv,qe pak fryme te marr...

Ti me braktise,tani dhe vjeshta,
Eshte harbuar te me ler pas.
Me ikjen tende,qava,por heshta...
Tani dhe vjeshta kujton se s'do flas!!

Moj vjeshte e marre,c'e di ikjen?!
Nje loje,ku gjithmone une do ndjej mungese?!
S'dua ne mes kujtimesh te vuaj pritjen...
Do dashuroj pranveren,mos u kthe,s'ke shprese!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  59

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019