Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shiu

Shiu troket vrullshem ne xham,
Si nje udhetar qe ka mbetur jashte!
Une ne dhomen e ftohte i vetem jam,
Ai i vetem ndihet ne erresire jashte!!

Une,shiu dhe vetmia,te vetem,bashke...

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet