Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muzg Ulqinak

Po bie nata ne Ulqin,
Dhe det i heshtur fle i qete.
Neonet nates i japin shkelqim,
Njerezit rrugeve u japin jete..

Mbi shkembin e ngurte,kalaja krenare,
Therret dallget e detit ta freskojne.
Ajo "Ikone" mijera vjecare,
Ku shekujt njeri-tjetrin harrojne!

Po bie nata ne Ulqin,
Nga minareja hoxha kendon.
Po bie nata nen shkelqim,
E ne vallzim ajo na fton...

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet