Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Muzg Ulqinak

Po bie nata ne Ulqin,
Dhe det i heshtur fle i qete.
Neonet nates i japin shkelqim,
Njerezit rrugeve u japin jete..

Mbi shkembin e ngurte,kalaja krenare,
Therret dallget e detit ta freskojne.
Ajo "Ikone" mijera vjecare,
Ku shekujt njeri-tjetrin harrojne!

Po bie nata ne Ulqin,
Nga minareja hoxha kendon.
Po bie nata nen shkelqim,
E ne vallzim ajo na fton...

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0