Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Tema: Poezi Për Ndarje


Leksione

Ne heshtjen qe na ka kllapuar,
Ne humbim ne mendime dhe bluajme!
Shikojme menduar,hutuar,
Dhe shkruajme pa ditur sec shkruajme!!

E mbushur formuala tabela,s'e shohim.
Profesori jep leksione,s'e ndjekim!
Arsyen kete cast vertete nuk e njohim,
Vetedijet pavullnetshem po vdesin...

Mendime te tera na tundojne,
Mes sysh njeri-tjetrin shikojme eger!
Copera legjendash po imitojme,
Si kaubojsat ne nje epoke tjeter!!

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0