A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ndoshta Nje Lot Pikoi Per Mua

Nga syri i thelle,i zi,
Pikoi nje i smeralde lot!
U djeg nje enderr,nje dashuri,
Nje ndjenj e zjarrte u shua kot!!

Ndoshta nuk ekzistoi kurre,
Per mua e jotja dashuri..!
Ndoshta loti yt shkau,
I nxehte,per nje tjeter njeri!!

Ndoshta ndjenja yte,
S'eshte e zjarrte per mua!
Ndoshta per dike u ndez,
Ndoshta per mua u shua!

Ndoshta asnjehere,asgje,
S'ke ndjere per qenien time!
Sa net me kane frymezuar,
Te embelat,te tuat shikime!

Sot kur kujtoj ndjej mallengjim,
Prandaj nuk mundem te t'harroj!!
Ti preke ndjesine e shpirtit tim,
Me bere te te dashuroj..!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  30

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019