Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Melhemi I Nates

Pak nate ne shpirtin tim te ngrate,
Erresire,ne syte e mi te ngrire!
Ben vape,ne kete nate gushti te thate,
Ku bota melhemin e nates ka pire...

Nje yll nga qielli shkeputet ne pyll,
Qetesi,burgosur ne vetmi...!
Nje tingull i larget,heshtjen e ndrydh,
Dhe nata nuk fal me qetesi.

Vuaj i vetem tek shkruaj,
Ne heshtje,me veten,deri ne mengjes!
Me naten,kete nate po luaj,
Se puthje te nesermen pres...

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0