A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Melhemi I Nates

Pak nate ne shpirtin tim te ngrate,
Erresire,ne syte e mi te ngrire!
Ben vape,ne kete nate gushti te thate,
Ku bota melhemin e nates ka pire...

Nje yll nga qielli shkeputet ne pyll,
Qetesi,burgosur ne vetmi...!
Nje tingull i larget,heshtjen e ndrydh,
Dhe nata nuk fal me qetesi.

Vuaj i vetem tek shkruaj,
Ne heshtje,me veten,deri ne mengjes!
Me naten,kete nate po luaj,
Se puthje te nesermen pres...

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019