Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mbreteresha Ime

Sonte me dhjetera kilometra larg,
Ti rron me puthjen time.
Lotet e smeralde te rrjedhin varg,
Dhe zemra te peson dridherime...

Te vret dyshimi,zjarri ne gji,
Se dike tjeter kam perqafuar!
Mbretereshe e bukur,pa stoli,
Copes legjendash e harruar.

Por kilometra larg nga aty,
Ndjesite e mia vlojne plot harbime.
Per puthjen tende te tuat sy,
Me mori malli mbreteresha ime...

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet