A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Puthje E Shkuar

Nje puthje e ngrohte na bashkoi,
Nje po e tille e ngrohte na la te ndare.
Ishte puthja,qe ndjesi te cuditshme zgjoi,
Ishte po ajo,qe e fundit bashke na ka pare!!

Jeta eshte nje loje vrastare,
Ekzekuton,pasi t'i fal,c'do ndjesi!
Vec puthja jeton krenare,
Ne c'do kujtim,a largesi...

Castet,ditet,javet behen vite,
Ne mplakemi dhe mbesim harruar.
Ne erresiren e harrimit,si rreze drite,
Shpesh ndizet puthje e shkuar..

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019