Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gerta Mahmutaj
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Korrik 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  158
Këndon kryesisht: pop dance

Gerta Mahmutaj është këngëtare e njohur. Ka qenë pjesmarrëse në disa festivale në Shqipëri.

Në vitin 2004, Gerta Mahmutaj ishte finaliste në Gjeniu I Vogel 1.

Në Maj 2008, Gerta Mahmutaj merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Vera".

Në Nëntor 2009, Gerta Mahmutaj merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Ti Asnjehere", ku arriti të nominohej për çmimin "Magjia e Parë".

Më datë 21 Qershor 2010, Gerta Mahmutaj publikon videoklipin "Dashuri E Pare". Me këtë këngë, Gerta Mahmutaj merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në Nëntor 2010, Gerta Mahmutaj & Klejti Mahmutaj marrin pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Ne Ditar Nje Dashuri", ku morën çmimin "Çesk Zadeja".

Në Dhjetor 2011, Gerta Mahmutaj merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Pyete Zemren", ku arriti deri në finale.

Në Nëntor 2012, Gerta Mahmutaj merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Pergjithmone Ata".

Më datë 29 Gusht 2014, Gerta Mahmutaj & John Van Ride publikojnë videoklipin "Pija Me Emrin Tend".

Në Shtator 2015, Gerta Mahmutaj & Klejti Mahmutaj marrin pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Eja Tek Une".

Në Shtator 2016, Gerta merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Vetes", në bashkëpunim me John Van Ride.

Më datë 12 Maj 2017, John Van Ride publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Gerta Mahmutaj.

Më datë 4 Korrik 2018, Gerta Mahmutaj publikon videoklipin "Ku Ma Ke", në bashkëpunim me John Van Ride. Muzika e këngës u punua nga John Van Ride, Filloreta Raçi (Fifi), teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 9 Korrik 2019, Gerta Mahmutaj & John Van Ride publikojnë videoklipin "Kush Je Ti". Muzika e këngës u punua nga John Van Ride, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

2

E fejuara e

John Van Ride

Motra e

Klejti Mahmutaj

Finaliste në

Gjeniu I Vogel

Kunata e

Aurela Gaçe

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Gerta Mahmutaj »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet