Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gerta Mahmutaj - E Dua Vendin Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Vendin Tim".
3. Video është e këngës "E Dua Vendin Tim", por nuk këndohet nga Gerta Mahmutaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gerta Mahmutaj - E Dua Vendin Tim  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/01/2013

2013-01-21T13:37:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Dua Vendin Tim" kënduar nga Gerta Mahmutaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gerta Mahmutaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anisa Mehmeti - E Dua Vendin Tim

2x
Në duar mbaj një letër
e lexoj në heshtje, pa fjalë,
e shkruar nga motra ime
që jeton vetë e ndarë.

Refreni:
Këtu dielli është i zbehtë
e shiu s’arrin të më lagë,
sa më mungon vendi im,
çdo shtëpi e çdo skaj!

Pika loti që derdhen
nga sytë bien ngadalë
e nga malli i zemrës time
që të do veç ty pranë.

Refreni:
Këtu dielli është i zbehtë
e shiu s’arrin të më lagë,
sa më mungon vendi im,
çdo shtëpi e çdo skaj!

Çmimi i dytë në Festivalin Vihuela 2016 në Prishtinë dhe teksti më i mirë i Festivalit

Vaçe Zela - E Dua Vendin Tim

Lart në male sa të zbardh agimi
Du' t'a shoh e t'a sodis kët' dhé
Si andrroi plot frymëzim Naimi
Du' t'a shoh si zgjohet në hare

Para sysh më shtrihen fushat e arta
Brigjet kaltëroshe dhe kantiere
Shtylla të çelikta, pisha të larta
Porsi roje që nu flenë një herë

N'rruget e jetës
Kalon shtigje
Dllgë e maja
O atdhe

Ref:
Ndaj zgjohem plot gaz
ndër agime
Ndaj zgjimit i k'non
Kënga ime
Zëmra me rreh
O toka ime për ty
Andrrën ma t'bukur andrroj

E zgjohem per ty ndër vegime
Ngjallen përsëri sa kujtime
zëmra më rreh
O toka ime per ty
Kangën ma t'bukur këndoj

Bari' njomë sa mugullon nga toka
Mal' i larte kur mbushet me dëbore
si rreke nga zëmra ç'më buroka
Melodi' e vendit Arbenor

N'rrugët e jetës
Kalon shtigje
Dllgë e maja
O atdhe

Ref:
Ndaj zgjohem plot gaz
ndër agime
Ndaj zgjimit i k'non
Kënga ime
zëmra më rreh
O toka ime per ty
Andrrën ma t'bukur andrroj

E zgjohem për ty ndër vegime
Ngjallen përsëri sa kujtime
zëmra më rreh
O toka ime për ty
Kangen ma t'bukur këndoj
Bari' njomë sa mugullon nga toka
Mal' i lartë kur mbushet me dëbore
si rrëke nga zemra ç'më buroka
Melodi' e vëndit Arbënor..
Melodi' e vëndit Arbënor
Më Shumë Këngë Nga Gerta Mahmutaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet