Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerti Musollari - Lule E Vyshkur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Lulen e vyshkur e pa ere
ne mes te librit e shikoj
dhe shpirti im prap kete here
nje varg me endrra sec e zgjoi.

Lulen e vyshkur e pa ere
ne mes te librit e shikoj
dhe shpirtin tim prap kete here
nje varg me endrra sec e zgjon.

A per kujtim te atij takimi?
Apo per ndarjen plot trishtim?
A per nje heshtje pikellimi?
Moj lule fushes pa mbarim.(x2)

Kur lulezon c`pranveren thua
Kush te keputi edhe kur?
Nje dore e njome a e huaj
Perse te solli ty ketu? (x2)

Ai ajo ku jetojne valle?
Ku jane? Ku bredhin? Edhe kur?
A po mos valle jane thare?
Porsi kjo lulja qe kam ketu.

Ai ajo ku jetojne valle?
Ku jane? Ku bredhin? Edhe kur?
A mos jane vyshkur e jane thare?
Porsi kjo lulja qe kam ketu.

A per kujtim te atij takimi?
Apo per ndarjen plot trishtim?
A per nje heshtje pikellimi?
Moj lule fushes pa mbarim.(x2)
Gerti Musollari
Publikimi: 22/10/2016
Video Produksioni: Main Production


Gerti Musollari - Lule E Vyshkur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule E Vyshkur".
3. Video është e këngës "Lule E Vyshkur", por nuk këndohet nga Gerti Musollari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerti Musollari:


Komente 0