Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerti Musollari - Ku Shkoi Gjith Ajo Dashuri & Larg Teje Malli Më Përvëlon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne enderr e pash te dashuren sonte
Dhe fola me te sikur ta kisha prane
Ajo me zerin e saj kuvendonte
Dhe floket e gjata i shkisnin menjane
Dhe fola me te te gjith ato gjera
Se kishim kohe ne qe sishim pare
Te reja te vjetra i thame te tera
Sepse edhe malli shum na kish marre

Ku shkoi gjith ajo dashuri
Gjith` ato fjal` te embla ku shkuan
Shikimet e zjarrta, ku jane ku vane
Po puthjet ku valle u harruan

Kerrceva me te deri naten vone
Ajo ishte nuse dhe une isha dhender
Dhe nuk e leshova nga krahet e mia
Derisa mbaroi e bukura enderr (x2)

Ku shkoi gjith ajo dashuri
Gjith` ato fjal` te embla ku shkuan
Shikimet e zjarrta, ku jane ku vane
Po puthjet ne c`vend u harruan(x2)

Naten ne dritare pritme se do te vi
Ata syt` e bukur, mos mi mbush me lot
Mos kujto se jeta nuk ka dashuri
Se nje nate te vetme jo nuk e harroj. (x2)

Dhe une sado larg qe te jem
Drejt teje do te vi menjeher`
Ne krahet e mi do te marr
Dhe syte do ti puth plot me mall.

Se sa ti dua ti dua ti dua ata sy
Nuk dua diten dhe henen qe vezullon
Larg teje malli mua ne zemer me pervelon(x2)

Naten ne dritare pritme se do te vi
Ata syt` e bukur, mos mi mbush me lot
Mos kujto se jeta nuk ka dashuri
Se nje nate te vetme jo nuk e harroj.(x2)

Dhe une sado larg qe te jem
Drejt teje do te vi menjeher`
Ne krahet e mi do te marr
Dhe syte do ti puth plot me mall.

Se sa ti dua ti dua ti dua ata sy
Nuk dua diten dhe henen qe vezullon
Larg teje malli, mua ne zemer me pervelon.(x2)

Larg teje malli, mua ne zemer me pervelon.


Gerti Musollari - Ku Shkoi Gjith Ajo Dashuri & Larg Teje Malli Më Përvëlon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Shkoi Gjith Ajo Dashuri & Larg Teje Malli Më Përvëlon".
3. Video është e këngës "Ku Shkoi Gjith Ajo Dashuri & Larg Teje Malli Më Përvëlon", por nuk këndohet nga Gerti Musollari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerti Musollari:


Komente 0