A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ghetto Geasy Feat. Flori Mumajesi

Dashni Me Raki ➡ Love With Raki

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  8

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Alpha Dominus


Dashni Me Raki

Geti:
Hajde mashallah po nisim energji t're
Dashnia mka bo be
Kur tum sheh ka me m'rreh
Ja ka nis 1,2,3 krejt me mi njeh
Vallahi mka bo be
Kur tum sheh ka me m'rreh
Se mka ardhe te huna
Mu mka ardhe te huna
Coje pak fustanin se qashtu o puna
Ty t'ka ardhe te huna
Mu mka ardhe te huna
Coje pak fustanin se qashtu o puna

Dashni, mos bo hajgare kjo so dashni
Me fore tua un jom ngi
Nuk ka marre po du me t'ni
Me t'ni, me t'ni
Pe njoh eren tone
Ta ni eren tone
Kilometrat i bone
Po prape te un vjen ti

Flori:
Kjo dashni, tallava me raki
A tkam lon, a mke lon nuk e di
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt

I dehun jam
Kembet s'me mbajne

Geti:
Jom i dehun me raki
1 her thu spo vi
E kur vjen thu spo rri
Dashni, jom i dehun me raki
1 her thu spo vi
E kur vjen thu spo rri

Dashni, mos bo hajgare kjo so dashni
Me fore tua un jom ngi
Nuk ka marre po du me t'ni
Me t'ni, me t'ni
Pe njoh eren tone
Ta ni eren tone
Kilometrat i bone
Po prape te un vjen ti

Flori:
Kjo dashni tallava me raki
A tkam lon, a mke lon nuk e di
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt

Geti:
i dehur jam
kembet spo me mbajne

Flori:
Kjo dashni tallava me raki
A tkam lon, a mke lon nuk e di
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt
Me t'pas ty ngat
Un fluturoj edhe ma nalt


Love With Raki

Getty:
C'mon mashallah, we're starting new energy,
Love has sworn to me,
She's gonna beat me.
Love started counting 1,2,3 everything i did, to me.
"Vallahi" (I swear on Gods name) swore to me,
She's gonna beat me.

Because I'm fed up,
Fed up to the nose
Pull up your dress a little, because its needed as such.
You're fed up,
I'm fed up to the nose.
Pull up your dress a little, because its needed as such, love.

Don't play with me this isn't love.
Im fed up with your ridicule.
There's no lunacy I want to hear you,
T'hear you, t'hear you.

I know your smell,
I can feel your scent.
You've put on some miles,
But again you come to me.

Flori:
This love, Tallava* with Raki**.
Did I leave, did you leave me I dont know.

To have you close,
I will fly even higher.
To have you close,
I wil fly even higher.

Geti
I am drunk,
My legs can't hold me.

2x
Im drunk with Raki.
1st you say you're not coming,
When you come you say "I'm not staying", love.

Don't play with me this isn't love.
Im fed up with your ridicule.
There's no lunacy I want to hear you,
To hear you, to hear you.

I know your smell,
I can feel your scent.
You've put on some miles,
But again you come to me.

Flori:
This love, Tallava with Raki.
Did I leave, did you leave me I dont know.

To have you close,
I will fly even higher.
To have you close,
I will fly even higher.

Geti:
I am drunk,
My legs cant hold me.

Flori:
This love, Tallava with Raki.
Did I leave, did you leave me I dont know.

To have you close,
I will fly even higher.
To have you close,
I will fly even higher.

* Tallava = Gipsy freestyle originated in Gjakova, Kosovo.
** Raki = Moonshine (high-proof distilled spirits)

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019