Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gëzim Çela & Nertila Koka - Cel Si Gonxhe Dashuria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cel Si Gonxhe Dashuria".
3. Video është e këngës "Cel Si Gonxhe Dashuria", por nuk këndohet nga Gëzim Çela & Nertila Koka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gëzim Çela & Nertila Koka - Cel Si Gonxhe Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Muzika:

Vladimir Kotani

Pjesëmarrëse në

Festivali i 23-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Nertila Koka

01/12/1984

1984-11-30T23:00:00+00:00Erdha tek ty,
me drite ne sy.
Asnje fjal' s'fola une,
zemrat thane aq shume.
Zambake te bardhe,
celi per ne,
kjo dashuri,
e re.

Jo s'e harroj,
me mall kujtoj;
lulja thosh: Lulezoj,
zemra thosh: Dashuroj.
Si deti i gjere,
kendoj,
nje jete te tere
s'pushoj.

(refreni)
Neper shtigjet ku cel jeta, shok i dashur ty te gjeta,

une ty.
Moj rini, rini me nure, ku hedh hapin celin lule,
c'bukuri,

Ne krahe na mori jeta plot lumturi,
dhe u lind motiv i ri;
vrapon tek une,
une fluturoj tek ti,
fluturooooooj...
Shtigjeve ku rend rinia cel si gonxhe dashuri e re!


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Çela:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet