Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gezim Kaso - Jabanxhi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jabanxhi".
3. Video është e këngës "Jabanxhi", por nuk këndohet nga Gezim Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gezim Kaso - Jabanxhi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Video Produksioni:

Shqipja Master

Këngë e albumit:

"Shqiptar Kam Mbetur"

Komente

Asnjë Koment

21/01/2012

2012-01-21T13:22:51+00:00Kur u ktheva nga kurbeti
Sa shum malli me kish marr
Nuk më njohu gjith mileti
Thash me veten cte ket ngjar
Ah moj ironi ë fatit
Duket jeta si tregim
Jabanxhi në vend të huaj
Jabanxhi në vendin tim

Jabanxhi, jabanxhi
Ku të vete, ku të rri
Sme mban toka, sme mban deti
Jabanxhi emri me mbeti
(x2)

Natën me dalin në ëndërr
Katër murret ë shtëpis
Asnjë gje sma ngrohu zemren
Vec arome ë Shqiperis
U ktheva edhe një herë
Boshatisur pret shtepia
Si qyqar mbeta në der
Vetem me ëndrrat e mia

Jabanxhi, jabanxhi
Ku të vete, ku të rri
Sme mban toka, sme mban deti
Jabanxhi emri me mbeti
(x2)


Ky tekst u dërgua nga Tea Hoxha
Më Shumë Këngë Nga Gezim Kaso:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet