Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gezim Kaso - Manxurane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Manxurane".
3. Video është e këngës "Manxurane", por nuk këndohet nga Gezim Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gezim Kaso - Manxurane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Shqiptar Kam Mbetur"

Komente

Asnjë Koment

21/03/2014

2014-03-21T11:41:53+00:00Moj manxuran moj manxuran
Aman moj manxuran x2

Manxuran moj manxuran
Lule e brishte qe do kujdes
Te kam enderr te kam mall
Kam nje jete qe po te pres

Ref...x2
O moj maxuran
Per ty syri po me qan
Moj maxuran
Vetem ty ma sheron xhan e

Manxurane e Camerise
Besen tende e kam rrojt
Me nxjerr mallin e shtepise
Dhe vorrone e mbushur plot

Ref...x2
O moj maxuran
Per ty syri po me qan
Moj maxuran
Vetem ty ma sheron xhan e

...

Manxuran moj manxuran
Te njoh nga njyra nga era
Ne shtepi te do çdo nene
Te kane bije lulet e tjera

Ref...x2
O moj maxuran
Per ty syri po me qan
Moj maxuran
Vetem ty ma sheron xhan e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Gezim Kaso:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet