Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gezim Kaso - S'te Harroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'te Harroj".
3. Video është e këngës "S'te Harroj", por nuk këndohet nga Gezim Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gezim Kaso - S'te Harroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

06/04/2018

2018-04-06T17:00:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "S'te Harroj" kënduar nga Gezim Kaso.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gezim Kaso i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Edona Hasanaj - S'te Harroj

S'te harroj ste harroj sdi pse me lendon
Kur e din qe zemra ime o sa shum te don
Edhe sonte rri pa gjum kur ty nuk te kam
Jom shum i vetmuar kur me ty nuk jam

Nuk osht aspak e leht
Pa ty te jetoj
Qdo gje mkujton ty
Dhe nuk mundem t'harroj

S'te harroj,s'te harroj deri sa tjam gjall
Per Cdo dite e cdo nate te kujtoj me mall
Edhe nese tjeter tani ti ke gjet
Te deshiroj fat dhe lumturi ne jet

E urrej un atit kur ti me lendove
As pak spate meshir dhe me tjetrin shkove
Tash me tjeter ti jeton edhe per mu nuk mendon
Se di pse ste harroj kur e di qe me lendon

Nuk osht aspak e leht
Pa ty te jetoj
Qdo gje mkujton ty
Dhe nuk mundem t'harroj

S'te harroj,s'te harroj deri sa tjam gjall
Per Cdo dite e cdo nate te kujtoj me mall
Edhe nese tjeter tani ti ke gjet
Te deshiroj fat dhe lumturi ne jet

Nuk osht aspak e leht
Pa ty te jetoj
Qdo gje mkujton ty
Dhe nuk mundem t'harroj

S'te harroj,s'te harroj deri sa tjam gjall
Per Cdo dite e cdo nate te kujtoj me mall
Edhe nese tjeter tani ti ke gjet
Te deshiroj fat dhe lumturi ne jet

Familia Ideale - S'te Harroj

Striki:

sikur ti ta dije se sa shume te dua
asnje cast e dashur sdo rrije pa mua
po c'fare te them tani kur ti e di shume mire
te jetoj larg teje eshte shume jet e veshtire
prandaj te pyes o shpirt si ta bejme ne tani
qe mos te jemi vetem po gjithmone te jemi 2
ahh moj perendi pse jeten s'ma gezon
qe zemra ime te ket prane ate qe dashuron
kur ne do jemi bashk kjo dit shpresoj te vi
qe zemra ime lodhur pran tendes te gjej qetesi
te gjej qetesi baby...

Striki:
Ref: x2

nuk te shoh por te kujtoj nuk te kam po s'te harroj
nuk do jem po egzistoj nuk bej gjume po te mendoj
nuk je ti po jane kujtime s'jan lot po jane vajtime
s'jane plumba po gabime qe me vrane dashurin time

Bess:

te kam gjithmon me vete thelle ne zemer te mbaj
nuk dua te shof njeri dhe i vetem ne dhom qaj
e ndejej aromen tende une dhe kilometra larg
nuk te harroj ta dish thjesht mendoj se te kam pran
me kujtohen syt e ty qe me linin pa gjum
ku je tani o shpirt ty a te kujtohem une
jam ai rrugaci rruges qe e njofe nje dite
do vi te te takoj ti ne enderr me prit

mbase je diku aty edhe zerin ma degjon
mbase rruges duke ecur edhe mua me kerkon
zemra te do afer kurse truri te largon
shume here me shkon ne mendje te te marr ne telefon
po pastaj kujtohem them qe nuk dua me te shoh
le te jesh ti reze diellit e vetmja qe me ngroh
le te jesh ti ylli im qe rrugen me ndricon
je mallkimi me i hidhur qe zemren ma copton
jam aty ku rrinim bashk nuk e di a e mban mend
aty ku te perqfoja po tani nuk ka me vend
ska me vend as qe te ulem dhe me veten te flas
atere kthehem ne shpi filloj pi dhe behem dras
nuk je ketu po ste harroj zerin prap po ta degjoj
edhe pse te lash te ikje une prap te dashuroj
po te them nje gje te fundit dhe shpresoj te me degjosh
te me mbash gjithmone ne zemer dhe kurr mos te harrosh

Striki:
Ref: x2

nuk te shoh por te kujtoj nuk te kam po s'te harroj
nuk do jem po egzistoj nuk bej gjume po te mendoj
nuk je ti po jane kujtime s'jan lot po jane vajtime
s'jane plumba po gabime qe me vrane dashurin time

Smail Puraj - S'te Harroj

Te nata me shi
Kur u lagem ne te dy
Shpinen ma ktheve
M'i le lotet ne sy

Te nata me shi
Kur u ndame une e ti
Po e pyes vetveten
Pse mbaroi kjo dashuri

Ref...x2
S'te harroj
S'te harroj
Nuk ka dite qe kalon
Qe per ty s'mendoj

Ne telefon te therras
Zerin me ta ndigju
Se dashnine e pare une
Sonte me e harru

Ne telefon te therras
Zerin me ta ndigju
Sa shpejte i harrove fjalet
Qe m'i ke premtu

Ref...x2
S'te harroj
S'te harroj
Nuk ka dite qe kalon
Qe per ty s'mendoj

...

Ref...x2
S'te harroj
S'te harroj
Nuk ka dite qe kalon
Qe per ty s'mendoj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gezim Kaso:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë