Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Nika - Motra E Gjergj Elez Alise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  11

Gjithë bajlozat,t'tokës e detit
Kanë lypë sytë e motrës s'Gjergjit,
Çikë e bukur e Arbërisë
Motra e Gjergj Elez Alisë!

Mbete çikë e kurrë nuk plakesh
Skuqet lumi prej nëntë plagësh,
Kur lanë teshat me gjak tonë
Kuq e zi lumenjtë po shkojnë

Gjaku i burrave e lidh gurin,
Kalatë tona çojnë flamurin,
Kur ma ke,motër at ' dasëm?
Lumja ti,cilët ke vllazën!

Synin tand kush e lakmoi
Erdh me shpatë,pa krye shkoi,
N'kambë i ka burrat Liria,
O,ktu i thonë : Gjergj Elez Alia!Nuk kemi video për këtë këngë.


Gëzim Nika
Publikimi: 30/12/1988
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1988


Gëzim Nika - Motra E Gjergj Elez Alise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra E Gjergj Elez Alise".
3. Video është e këngës "Motra E Gjergj Elez Alise", por nuk këndohet nga Gëzim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Nika:


Komente 1