Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika - Ndoc Mark Dedes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Një qaush o me 100 zaptije qënka nis o prej Rumelije.
Man fermanin o koder koder za ku asht o Berisha e vogel.
Kjo Berisha o 30 shpi e kullat shkëmb o hijet mbi dri e.
Për Qaushin o fermanlie ka shtru sofren në barot të zi e.

Noc Mark Deda o shtat bajraku në 12 pushkë o e si del gjaku.
Noc Mark Deda he te kenofsha kangen në derë të Stambollit e hapi gjamën.
Ndal dovlet o se ktu s'ke hise tash je ndesh o në burra Berishe.
Ta qes deken o mbi ushtri e shtat palë pushka ti qes në dri e.
Rrugë me dresha e hapa hapa tek asht kthy e Qaushi mbrapa.
6 Sa zapti o si pat lan e nuk i pau o naten për hanë e.


Ky tekst u dërgua nga Ekremi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gezim Nika
Publikimi: 23/02/2016


Gezim Nika - Ndoc Mark Dedes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndoc Mark Dedes".
3. Video është e këngës "Ndoc Mark Dedes", por nuk këndohet nga Gezim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gezim Nika:


Komente 0