Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Nika - Ç'jane Kta Gur Te Bardh E Te Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

C,jane kta gure te bardh e te zi
Dikush krushqit na i ka ngri

Na i ka ngri o na i ka ba gure
O krushqit tane e me flamur e

N,Dardani bjen nji tupan
Krushqit vijn me kapuq te bardhe

Cili osht Krushku i pare qe prine
O osht Flamuri kuq e zi e

Cili osht Krushku i dyte me rradhe
Skenderbeu me shpaten zjarr

Krushku i trete o oshte Naimi
O Mic Sokoli thrret kushtrimin

Nji mije vjet ecen kta Krushqe e
Si e ka emnin kjo Nuse e

Liri emnin asaj ja thone
O linde e rrite me gjakun tone e

Nusja jone o kurre nuk vritet
Cdo pike gjaku o ajo rritet

Ku e derdh Shqiptari gjakun
O rrnoft liria me bajrakun


Ky tekst u dërgua nga LULI


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gëzim Nika
Publikimi: 10/11/2015


Gëzim Nika - Ç'jane Kta Gur Te Bardh E Te Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'jane Kta Gur Te Bardh E Te Zi".
3. Video është e këngës "Ç'jane Kta Gur Te Bardh E Te Zi", por nuk këndohet nga Gëzim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Nika:


Komente 2