Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ghetto - I Vertet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vertet".
3. Video është e këngës "I Vertet", por nuk këndohet nga Ghetto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ghetto - I Vertet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Këngë e albumit:

"Young Ghetto Mixtape"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Yeah Young Ghetto
un s'kom desht me bo qisi kong
se qisi kong jon t'rona per do trullana
Yeah

R:1
A e ke pa kaniher qysh t'thojn hey djalo je qu pesh,
gjinja merziten kur ty din me ta tesh, (hëhë)
se njeh kerkon per kurgjo s'tintereson,
kerkujt si beson kerkon zemra s'ta don,
a thu pse ndodh ky sen? qe t'kallxoj o man,
ky sen ndodh se ta kan thy zemren man,
duhet me kon i fort se nime jeta t'mposht,
nese t'bjen naj fjal e ron mos e ul kryt teposht,
ruje veten ma shum se jeten vetit dija vleften,
gjuje rrenen kuptoje t'verteten,
se so kerkush si ti futjav atynve qe t'nenqmojn,
kape suksesin mos i ngo ata qe bal t'thojn,
se njerzt pa qellime kan shum flok n'krye,
t'miat ja kan nis mu thi per qato i maj t'lyme,
menimet i kom t'rona per ata qe jon rrit si plluma,
besom per ni arsy t'fort albumin e pruna.

Reff: 2x
rri i vertet se jom frrk me jet
qiky qe jom gjithmon kom me met
my fuckin' life kejt interes
bash po du me dit kush o me mu me ni thes (asnjo)

R:2
i bona 21 vjet nime shkunen shpejt,
jom i ri po kom experienca n'jet,
kalova neper do sene jeta jem si n'filma,
e verteta shkruhet let qato let zgjedhet rima,
i kom permi 100 plag qe m'mjaftoj me bo 1000 kong,
besom kejt u qarta kur i nijta fake tum thon,
u munova me majt n'men mos mu qel en texte,
kulleri mi bo 5 dhipa besa n'tok spo prekke,
kupto man s'jom i VIP'av jom i jetes t'ron,
nashta kom respect per ty po si ti s'du me kon,
nashta duna me t'thon lem rahat, per mu mos u kap,
s'jom rrit n'shpi man hey jom rrit n'asfallt,
qekjo ish kon e shkrume Zoti i mshoj vul ksaj pune,
une jom frrk me jet e ferrken ta nxerri per hune,
rri i vertet bonu n'veti mos u mirr me kerkon,
bonu n'shpirt i fort e'e shkeli teton.

Reff: 2x
rri i vertet se jom frrk me jet
qiky qe jom gjithmon kom me met
my fuckin' life kejt interes
bash po du me dit kush o me mu me ni thes (asnjo)

ASNJO !!!!


Ky tekst u dërgua nga  jeSSy
Më Shumë Këngë Nga Getinjo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet