Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ghetto - Hajde Tash Fol

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Tash Fol".
3. Video është e këngës "Hajde Tash Fol", por nuk këndohet nga Ghetto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ghetto - Hajde Tash Fol  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Young Ghetto Mixtape"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Reff: 2x
Ajde tash fol nese ki najsen me thon
dashte me dit, qe e more vesh kush jom

Ajde tash fol bonu real e kallxom
kush po vjen e e e kush po shkon.

R:1
Ajde tash fol nese mun e gjen naj fjal,
me fillim t'kom thon se jom teper i rrall,
per kejt juve qe mani inati e kom ni big dick
per juve qe keni dashni e kom ni big kiss,
a je ka m'nin qa po knoj kejt tipat e muzikes,
lshom qa dush un ja jap kuptimin beat'es,
erdh momenti sa moti e prita un ket dit.
me qu veten pej gjumit me qit diqka n'drit,
muzika jem o e ron per kejt kta tipat e let,
qe folin per gangsta shit e qi jon t'rruges drejt,
bone rapin qysh duhet fjalen thuje qysh thuhet,
lojen luje qysh luhet kur t'nin secili shuhet,
t'kan thon qe je ma i miri nr.1 en rap,
po jom njeri qe per music jeten e vet e jep,
i perzijta shum tripat bona lloj lloj kong,
respect estrad po pa juve bona fam.

Reff: 2x
Ajde tash fol nese ki najsen me thon
dashte me dit, qe e more vesh kush jom

Ajde tash fol bonu real e kallxom
kush po vjen e e e kush po shkon.

R:2
Eyo kerkush s'po kupton s'po du problem me kerkon,
a nese dikush don okeei pra let bon,
se nime repi s'osht paqe repi o per mangupa,
nese je haluc man bon music per haluca,
ti fol per rrug po nuk e din rrugen me hi en rrug,
man,
me ni reptur kerkon s'munesh me tut,
nese je real kan respekt per ty e t'japin perkrahje,
perqendrohu me ni sen zgjedhe zgjedhe ni kahje,
kapu dikun tjeter man kur e sheh qe s'ta don repin,
mos u merr me tipin tem hey merru me vetin,
tipat e mi jo nuk prekin ecin para nuk ngecin,
a nese prek n'tipin tem tipi jem ta pren pecin,
jom i drejt s'kom heit s'munona kerkon me shkel,
kom koxha material se n'jet koxha kom hek,
un kom dashni per kejt boj music se e du dosst,
grahi suksesit e mos u merr me mu.

Reff: 2x
Ajde tash fol nese ki najsen me thon
dashte me dit, qe e more vesh kush jom

Ajde tash fol bonu real e kallxom
kush po vjen e e e kush po shkon.


Ky tekst u dërgua nga  jeSSy
Më Shumë Këngë Nga Getinjo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet