Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ghetto - Rrugaqi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugaqi".
3. Video është e këngës "Rrugaqi", por nuk këndohet nga Ghetto.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ghetto - Rrugaqi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Komente

Asnjë Koment

02/07/2015

2015-07-02T14:48:38+00:00Kerkush ska qef me bo diqka t`keqe
Secili e ka arsyen e vet man
Ki respekt se nese ski at`her sje rrugaqi

Repp.1:
Eh bre jeten e nones e be nonen e skamjes
kqyr sa njerz po bojn probleme veq shkaku i pares
kejt kan qef me jetu njejt kerkush mos me met vet
e kan kuptu krejt sta rras kerkush pa pas lek
ni djal i ri ma moti mahalla vet kish pas qu pesh
familjen fukara kejt me to tu kesh
atij djalit filmi ju kput meniher n`fmini
menoj mi vjedh do pare eh me ble 1 allti
bertiti mfal oj perendi skom qare ksaj rruge pa i hi
t`lutem ti jepma fuqin krejt sfidat mi kapercy
se atij zemra ju thy tu e pa familjen tu kajt
e kuptoj qe familja e vet spo kan pare me majt
e kapi fleten ja nisi tue bo planin e par
me dosta shum qytetin n`dor me marr
vendosi e kapi hekrin dul para krejtve n`asfallt
ajde qone doren kush po don mu bo si un rrugaq yeah

Reff.2x:
Ti ki respekt per rrugaqin e vertet SE
Rrugaqi i vertet pernime ka jek PSE
qysh i ri ju prish jeta n`fminij
duhet me kon i fort me kuptu jeten e tij

Repp.2:
Tash aj djali smeti vet u bon me to njo 20-t
e boni grupin e vet grupin e par n'qytet
ja nisi tu i kasirat njerzt ata qe kan shum lek
shtini n`qant shtt mos bo zot se masnej kerset
tu e bo qet pun ju doke pak dojke ma shum me fitu
mu bo ma i forti n`ven eh mat fortit mi rrxu
e boni planin eh ja nisi edhe me drog me punu
me bo kerre t`reja eh n`sef paret mi palu
familjen ja nisi tu e rahatu nonen tu e gzu
jau blejti 1 banes eh ju tha erdh koha me jetu
jeten e mir se nime ju lodhi jeta e vshtir
i tha babes ma n`fund per neve zoti pati meshir
aj e ka prit me ardh qet dit kur krejt me to kan mu qudit
qysh boni pare jon habit shpejt qiti diqka n`drit
se aj e pat veq 1 qellim sja nike nese ko me dek
aj rrugaqi i vogel tash u bo rrugaq i vertet

Reff.2x:
Ti ki respekt per rrugaqin e vertet SE
Rrugaqi i vertet pernime ka jek PSE
qysh i ri ju prish jeta n`fminij
duhet me kon i fort me kuptu jeten e tij

Repp.3:
25 vjet i boni boni pare eh emen
krejt kto sene qe i boni nime i boni me zemer
po mas 1 kohe ja nisi tu e tepru te posht tu shku
hini shum fell ja nisi kokain me konsumu
parja e madhe preki n`tru tash ja nisi me deviju
bixhoz tu lu tu ngreh vija tu menu qe o tu fitu
ja nisi me keqperdor at t`miren qe e pat n`dor
ma von ja nisi as familjes vet mo mos ti fol
djali lujti prej menve shum heret i provoj senet
tamon rrugaq tona venet emri vet po permenet
po djalit ja kan marr inati shteti bon plak me jek
n`shenjester e shtinen ky djali patjeter duhet me dek
djalit zemra ju prish se i hupi tonat qa i pat
lumturia eh gzimi per to kokan kon me afat
1 moment erdhi shum shpejt e gjujten e nxunen flejt
eyo eyo bang bang bang tha mirupafshim o jet....

Reff.2x:
Ti ki respekt per rrugaqin e vertet SE
Rrugaqi i vertet pernime ka jek PSE
qysh i ri ju prish jeta n`fminij
duhet me kon i fort me kuptu jeten e tij


Ky tekst u dërgua nga  aLii006
Më Shumë Këngë Nga Getinjo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet