Më mbaj mend (për 1 muaj)


Getinjo - Makaveli

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Makaveli".
3. Video është e këngës "Makaveli", por nuk këndohet nga Getinjo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Getinjo - Makaveli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

23/01/2020

2020-01-23T13:36:16+00:00Yehh
2EuRoMusic
Brrrrr
Ik se erdh carabinieri
Qysh jena tu nejt na nxen sherri
Qeto sene shok I KA TERRI
Raportitet Hekri edhe llug bohet sheri
20 patrolla jon tu nga mas kerri
Xhamat e zi ma zi se balotelli
Jaronat Jan tu mprit të hoteli
Jom tu e lujt lojën ma nënqim se Makaveli
Se kom nijet mu nal pa mi qi robt
E për me mi qi robt jeni shum të dobt
Un jum bo budall Jom bo kreit I ftoft
Tash jon tum njoft kejt kta që mdojn fort
Lotin e kom tatto ma nuk qes lot
Ta prej venën n gjak tonin
T shti me bo not
Un kom vllazni plot se kom asni shok
Secili vlla i jemi zbon mu bo nervoz
Skena mu nal deri ta blejna keit qytetin
Kerkush so me juve keit jon me getin
Sun fol me mu se jeni tu fol me vetin
Bjeni n gjuj kejt e puthne dorën e mbretit
(Jaa) bi**h

REF. X2
Kurgjo nuk ke pa
Qa ki me pa bro
Kurgjo nuk ke ni
Qa ki me ni bro
Kurgjo nuk kom qi
Qa kom me qi bro
Ja kom nis prej zirooo

(Yeh yeh) Keit tru Keit tru
Truni po mbon fju fju
Me pantolla fu bu
Jom kon reper kuku
Gjysen e reperav i kom msu me bo tatto
Fansat e mi jon bo Mangupa
Kshtu qe duna mi qetsu
AutoLarje jom ardh mi pastru kta bicha
Hiphop o hoteli jem ju furi me pishkira
I keni msu do stila kishe niga niga
Bebush hala ski pas cica
Kur kum pas un pidha
Babush skeni ngre mall
Ju keni ngre veq spida
Jeni malli me lirim
Ju kom gjet n superviva
Ju skeni gjujt
Keni gjujt pr vit t ri veq bumbica
Un sjom mangup
Veq jeta m shkoi me tragjedia
(Aaa) Sjom ma i forti
Veq pa mu HipHopi ska shije
Kur jom une ktu ju rrini veq n hije
Producenti ma jep bitin m thot qijee
Rreshtat i myti si me kon shkije (ajtt)

REF. X2
Kurgjo nuk ke pa
Qa ki me pa bro
Kurgjo nuk ke ni
Qa ki me ni bro
Kurgjo nuk kom qi
Qa kom me qi bro
Ja kom nis prej zirooo


Ky tekst u dërgua nga Gimchee
Më Shumë Këngë Nga Getinjo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet