Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ghulo Esta - Mendjemadhe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendjemadhe".
3. Video është e këngës "Mendjemadhe", por nuk këndohet nga Ghulo Esta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ghulo Esta - Mendjemadhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

13/03/2013

2013-03-13T15:08:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mendjemadhe" kënduar nga Ghulo Esta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ghulo Esta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Beli - Mendjemadhe

nuk pom zen vendi dhe ti e din
nuk pom zen vendi kam ra dashni
nuk pom zen vendi plasda tuj than
goc e lazdrume qka ma shum kerkon

yll ty tka ba nana
yll ty tka ba nana
qka tkam than me zemren tem
tlutem me kamb mos e shkel

je rit mendje mendjemadhe
oh moj e mira e shqiptare
zemren tande dota mar
ah moj e mira mos ke gajle

kur jam mendime ti rin tum pa
ah zemra jote 1 fjal nuk ma tha
nuk pom zen vendi plasa tuj than
goc e lazdrume qka ma shum kerkon

yll ty tka ba nana
yll ty tka ba nana
qka tkam than me zemren tem
tlutem me kamb mos e shkel

2 x
je rit mendje mendjemadhe
oh moj e mira e shiptare
zemren tande dota mar
oh moj e mira mos ke gajle

Abaz Krasniqi - Mendjemadhe

Dua me te harru
Por nuk munda
Per mua ishe gjithçka
E tash tjetri te ka

Qe kur jemi nda
Syte e mi per ty kane mall
Dua veç njihere me t'pa
Kurre prej teje mos me u nda

Ref...x2
Sa here qe ti gabon
Une prape ty do ta fal
Edhe nese kurre nuk kthehesh
Do te dua sa te jem gjalle

Dua me te harru
Por nuk munda
Per mua ishe gjithçka
E tash tjetri te ka

Qe kur jemi nda
Syte e mi per ty kane mall
Dua veç njihere me t'pa
Kurre prej teje mos me u nda

Ref...x2
Sa here qe ti gabon
Une prape ty do ta fal
Edhe nese kurre nuk kthehesh
Do te dua sa te jem gjalle

Shpresim Veseli - Mendjemadhe

Sa her ne dit moj Qik po te lus per ni fjal
Ti spo don mem ni a spo don em u nal
Sa her ne dit moj Qik po te lus per ni fjal
Ti spo don mem ni a spo don me u nal

Ref:

Banu Banu Mendjemadhe zemer sa ma shum
Vjen dita e vogel e bohet apet qysh thom un
Si mollat kur piqen vet nisin me ra
Kthehet zemra jote pa qare ska
Banu BaNU MENDJEMADHE Zemer sa ma shum
Vjen dita e vogel e bohet apet qysh thom un
Si Mollat kur Piqen vet nisin me ra
Kthehet Zemra jote pa qare ska

Kto fjal qe ti fola per ty jan te shtrejta
Se nuk shkon as java ti baj te verteta
Kto fjal qe ti fola per ty jan te shtrejta
Se nuk shkon as java ti baj te verteta

Banu Banu mendjemadhe zemer sa ma shum
Vjen dita e bohet apet qysh thom un
Si mollat kur piqen vet nisin me ra
Kthehet Zemra jote pa qare ska
Banu Banu Mendjemadhe zemer sa ma shum
Vjen dita e bohet apet qysh thom un
Si Mollat kur Piqen vet nisin me ra
Kthehet Zemra jote pa qare nuk ka.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ghulo:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet