A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yannis Ploutarchos

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Mavrogia, Voiotia 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Yannis Ploutarchos është një këngëtar i huaj i njohur. Yannis Ploutarchos is Greek singer and songwriter. He is considered one of the most popular laïko singers of his time, and has been characterized with having a genuine laïko voice. To date, he has released 11 studio albums along with one greatest hits album. Ploutarchos was born Yannis Kakossaios on 18 December 1970 in the small village of Mavrogia, outside Orchomenos. Ploutarchos comes from a poor rural family, which long struggled to make ends ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Mahsun Kirmizigul

Teoman

Kubat

Hakan Altun

Ferhat Göçer

Nick Kamarera

4tune

S-Kyz

Ben Moody

Ferdi


Tags: Yannis Ploutarchos, Giannis Ploutarhos, Γιάννης Πλούταρχος

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019