Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gigi D'alessio - Buona Vita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Buona vita
a questa splendida serata
che ci ha fatto ritrovare tutti qui
Buona vita a questa musica italiana
che hai cantato
un po' stonato insieme a me
Buona vita
a chi i¨ venuto in motorino
mette il casco quando adesso se ne va
non scordarti di allacciare le cinture
della macchina
che t'ha portato qua
Buona vita
a chi domani sul giornale
scriveri  qualche pensiero su di me
grazie alla radio e televisione
che ogni tanto a casa tua mi porteri 
Buona vita a chi stasera ha lavorato
e ritorna a casa con un sogno in pii¹
Buona vita pure a chi non i¨ venuto
a chi soffre e forse mai da me verri 
Buona vita da noi tutti al Santo Padre
Buona vita a chi una vita non ce l'ha
con l'augurio che domani sia migliore
Buona vita a questa splendida citti Nuk kemi video për këtë këngë.
Gigi D'alessio - Buona Vita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buona Vita".
3. Video është e këngës "Buona Vita", por nuk këndohet nga Gigi D'alessio.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gigi D'alessio:


Komente 0