Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gigi D'alessio - Parlammene Dimane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Parlammene dimane
nuie mo nu stamme sulo
troppa gente ce guard'ancora
cammenamme nu poco appere
nunn'e' ancora fernut'a storia pe chistu' core

parlammene dimane
mo fatte cchiu' vicine
staie nervosa cu mme stasera
annascunnele sti parole
ca te scenneno a dint'a lluocchie ddoie goccie e mare

parlammene dimane
tu me vuo' bene ancora
quanta cose faccio pe nun te perdere
jamm'astrigneme pe favore
na' carezza fa bbene'o core
accunicammele sta serata
nun fa 'accussi'
nun po' ferni' st'ammore
rispunneme ca e' overo
l'urdemo quart'e luna se vannasconner
e mo' vaseme stamme sule
ca nu vase sti cose brutte e po' cancella'
Nuk kemi video për këtë këngë.
Gigi D'alessio - Parlammene Dimane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parlammene Dimane".
3. Video është e këngës "Parlammene Dimane", por nuk këndohet nga Gigi D'alessio.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gigi D'alessio:


Komente 0