Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Prishtina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

(I)

Pas shum vitesh
une po kthehem me perqafo prishtin
dhe mos lejo shpirti te me thehet
a e di prishtin ku e kam dashurin

(II)

rrugeve te ketij qyteti un e pata dashurin
fshetesin e di prishtina
te fontana ne ulpiane
e pata puthjen e pare
turp me erdhi nga prishtina

(III)

Sa shum kishim dashuri
ato ditet studentore
kur dilnim fshehur ne në shi
edhe gjatë ores policore

Refreni :

prishtinaa.. ahaaa. dashuria ime
prishtina /..aahha.. sjell kujtime
prishtinaa .. aaa. dashuria ime

(IV)

ishim te rinj e lozonjar
te dashuruar e te marre
ende flet per ne prishtina
ne banka shkruam veq dy emra
vizatuam veq dy zemra
sa te na kujtoj prishtina

(V)

sa shum kishim dashuri
ato ditet studentore
kur dilnim fshehur ne në shi
edhe gjatë orës policore

Refreni :

prishtinaa.. ahha... dashuria ime
prishtinaa... sjell kujtime
prishtina.. dshuria ime

(VI)

kishim shum dhembje
e pak vjet e si jetuam e dim edhe vet
kishim rini skishim liri
ku e gjenim aq dashurin
Do vijn te reja breza
do t'na kujtojn me lule mbi varreza
do endërrojn ardhmërinë
ti kerkoju dashurin
mos i lëndo Prishtinë

Refreni :

prishtinaa.. ahha... dashuria ime
prishtinaa... sjell kujtime
prishtina.. dshuria ime


Ky tekst u dërgua nga  albionGili
Publikimi: 31/12/2000
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Naim Krasniqi


Gili - Prishtina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtina".
3. Video është e këngës "Prishtina", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0