Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Te Fala Nga Tirana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Sonte s'di a po bie shi edhe ne qytetin tend
parku i Tiranes eshte i lagur,
sa çudi sa here bie shi ty te kam ne mend
kujtimi per ty nuk eshte plakur.
Sonte s'di a je vetem ti a me kujton,
mos je ne tjetren i dashuruar.
Ne nje çast kur dyshova se ti me harron
Tirana me dukej e pikelluar.

REF:
Ti bredh rrugeve te Evropes mergimtarte
pa ditë kerkon larg pa mua,
a po te lage shiu i Londres a je ne Paris
a je ne Rome ku te jesh te dua .
Ti bredh rrugeve te Evropes
por ne bashke e ndajme kete qiell
mes yjesh hena.
Shiu qe po ti lag floket
puthjen time do ta sjell
TE FALA NGA TIRANAaaahh
oo te falaa nga Tirana
aaa te fala nga Tirana
ohhh Tiranaaa.


Ky tekst u dërgua nga XhaniGili
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Robert Bilbilov


Gili - Te Fala Nga Tirana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Fala Nga Tirana".
3. Video është e këngës "Te Fala Nga Tirana", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0