Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Amazone Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Po më braktis,pa dhembshuri,
Loti u nis po un dua ta fshi
Sjam nga ato që qajn e vajtojn
Jam nga ato që në dashuri luftojn.

Nuk të pëlqeva kur isha e but
Nuk të pëlqeva kur isha e urt
Tani u ktheva për ty të luftoj
U ktheva që të pushtoj.

Ref:

Amazone jam
Forcën un e kam
Nuk luftoj un me shpat e shigjet
Veq me menquri e pak me bukuri
Amazonet pushtojn çdo ushtri.

Amazone jam,dal në dyluftim
Nëse kjo dashuri ësht betej
E shfrytzoj trupin tim
E shfrytzoj sharmin tim
Amazone jam-do të rëmbej.

Hajde tash o shpirti im
Hiq pa fjal në dyluftim
Më trego se sa je trim
Le ti japim përfundim.

Ky tekst u dërgua nga DinnaPublikimi: 01/12/2004
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0


Gili - Amazone Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amazone Jam".
3. Video është e këngës "Amazone Jam", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.