Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Djali Nga Kosova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

(Beka)
Hajde qik në Itali, Gjermani e Amerik
ku ka shpija në tre kat , ku ka lira e dukat
cdo nat një dhurat në pallat të jetosh
një djal të më dhurosh, më dhuro një djal
naftën do ta fal krejt, hej…hajde , hajde

(Gili)
Jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo
s’më duhen dimijt e nalla
se unë nuk jam Hanko Halla
dashuri don zemra ime
net të gjata përqafime
gjitha vendet i kalova
dashuri qdokund kërkova
ma i miri djali nga Kosova, hej

Ref:
Ani more nuse, ani gjakatare
ani a don ruza ani a don pare
as nuk due ruze as nuk due pare
veq e due djalin tani o shqiptare

(Beka)
Hajde qik në Itali, Gjermani e Amerik
ku ka shpija në tre kat , ku ka lira e dukat
cdo nat një dhurat në pallat të jetosh
një djal të më dhurosh, më dhuro një djal
naftën do ta fal krejt, hej…hajde , hajde

(Gili)
Jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo
S’më duhen dollar e franga
zemra ime s’ësht për pranga
këta njerëz dhe ktë qiell
këto lule dhe ktë diell
gjitha vendet i kalova
veq nji fjal n’zemër shënova
ma e mira e jona Kosova hej…


Ky tekst u dërgua nga hasani   TakatlushjaGili
Publikimi: 01/12/1993


Gili - Djali Nga Kosova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali Nga Kosova".
3. Video është e këngës "Djali Nga Kosova", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0