Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Kur Bjen Fyelli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

(Mihrije Braha-Naim Abazi)

Bie fylli, qiftelia natën deri vonë
përshëndetje nga Kosova, është kjo kënga jonë
le të fluturojë sikur shqiponja kënga anembanë
aty ku janë motrat tona edhe vllezrit tanë

(Adelina Ismaili - Sinan Vllasaliu)
Bie fylli, qiftelia kënga le të jehonë
lum ai popull ku rinia aq bukur vallëzon
ishte kohë e vështirë vetëm re në qiell
na ndriqoi në errësirë kënga jonë si diell

Ref: (Gili,Mihrija,Adelina,Sinani,Sabriu,Naimi)
Bjeri qiftelisë o djalë, këngë e trimave jehonë
përshëndesim dhe urojmë botën anembanë
u gëzofsh kudo që je motër e vëlla shqipëtar

(GILI - Sabri Fejzullahu)
Bie fylli qiftelia natën deri vonë
përshëndetje nga Kosova, është kjo kënga jonë
le të fluturojë sikur shqiponja kënga anembanë
aty ku janë motrat tona dhe vllezrit tanë

(Gili, Adelina, Mihrija)
Sonte kur ndërrohet moti, festa le't fillon
dashuri na dhashtë zoti për gjithë kombin tonë
djem e vasha dorë për dore deri në amshim (Sinani,Sabriu,Naimi)
e gëzofshim jetën tonë vetëm në gëzim

Gëzuar, Gëzuar

Ref:
Bjeri qiftelisë o djalë, këngë e trimave jehonë
përshëndesim dhe urojmë botën anembanë
u gëzofsh kudo që je motër e vëlla shqipëtar

Informatë për këtë këngë :

(Këngë e vitit të ri 1995) e cila është publikuar në CD të Gilit në vitin 1996, por kënga nuk është vetëm e Gilit !


Ky tekst u dërgua nga Lora BerishaGili
Publikimi: 01/12/1996


Gili - Kur Bjen Fyelli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Bjen Fyelli".
3. Video është e këngës "Kur Bjen Fyelli", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0