Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Pa Lamtumirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

S’deshta të shkruaj letër, e as të them një fjalë
cdo gjë që ndjeva për ty deshta ta thëm me këngë
Nganjëherë më vie të them s’të dua, ti shkatëroj të gjitha
dhe nga ti të shkojë thellë në mua
unë e di mëngjesin pa ty se durojë
Nganjëherë më vie të them s’të dua, ti shkatëroj të gjitha
dhe nga ti të shkojë thellë në mua

Ref:
Dashuri, ti ëndërron unë zgjuar ri
ti nuk më don më je i huaj
ishte dikur një dashuri kush e rrënoi ti më thuaj
duart më dridhen këmbët s’më mbajnë para ndarjes
me lotë në sy të përqafojë se pa lamtumirë po shkojë
Vitet që kaluan kur ne u thelluam
netët janë dënim, ku deshtëm fluturuam
puthëm diellin bashkë ti mbete unë rash…


Ky tekst u dërgua nga Fatjeta Ziberi   TakatlushjaGili
Publikimi: 01/12/1996


Gili - Pa Lamtumirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Lamtumirë".
3. Video është e këngës "Pa Lamtumirë", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0