Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili & Enis Potoku - Kur U Ndame  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Këngë e albumit:

"Fol Për Mua"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Enis Potoku

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00ENISI:
e di se nuk e ke pritur
e di se tkan merzitur
fjalet që ti thash
jeta mbështet për muri
s`vlejn fjalët e burrit
thehet BESA që ta dhash
shum më mir që t'kom rrejt
tash mundesh me flejt
fajin lerma mua
veten nuk muj me rrejt
nuk muj me flejt
të thash nuk të dua
dhe të dua

REF:
me pas mujt veq met than
sa kam vujt un kur u ndam,
zoti kujt mos ja dhasht
mos me mujt me marr kon e ka dasht [ x2 ]

GILI:
ndarja më erdh pa pritur
sa shum më kan merzitur
fjalet që mi the
jeta u mbështet për muri
qajn guri e druri
thehet BESA që ma dhe

ENISI:
shum më mir që tkan rrejt

Gili:
a mundesh me flejt

Enisi

fajin lerma mua
veten nuk muj me rrejt
nuk muj me flejt
të thash nuk të dua
e te dua


REF:
me pas mujt veq met than
sa kam vujt un kur u ndam
Zoti kujt mos ja dhasht
mos me mujt me marr kon e ka dasht 3x
mos me mujt me marr kon e ka dasht


Ky tekst u dërgua nga Bbeesa
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet