Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 26-11-2016
  Këngëtarja e mirënjohur Gili, sonte lansoi këngën e re për të gjithë adhuruesit e këngës së bukur shqipe. Kënga quhet Kalle, kalle me tekst dhe muzikë të artistit të fjalës së bukur, Ilir Beranit, e orkestrim të mjeshtrit të vijës melodike, Virusit. Gili ka menduar që me këtë projekt të bukur t'i disponojë dëgjuesit në prag të festave të fundvitit. Përveç vargjeve të reja e dukjes së hatashme të Gilit, risi është edhe bashkëpunimi me produksionin Emra com, i cili shihet se ka rezultuar i shkëlqyer. ...

 • 06-02-2016
  Këngëtarja e mirënjohur, Gili, e cila si zakonisht di të godasë me hitet e saj, sapo lansoi videoklipin më të ri “Allahile ç’kemi”. Ky është videoklipi i parë nga albumi i ri i realizuar me video produksionin EMF. Klipi pritet të pëlqehet nga fansat, sidomos gjatë verës, kur bëhen bashkë toskë e gegë pranë detit të bukur të Shqipërisë, meqenëse tema e trajtuar përfshin gjithë moshat e vendet!...

 • 12-12-2015
  Gili sonte lansoi këngën më të re “Allahile c’kemi”. Për tekstin dhe muzikën u përkujdes Ilir Berani, orkestroi Miti. Kënga e lajmëron albumin më të ri I cili së shpejti do të del në tregun muzikor nga “Eurolindi”. Ndërsa në Janar pritet videoklipi me produksionin EMF. Albumit nuk do ti mungojnë as baladat që janë arma e Gilit...

 • 02-12-2015
  Këngëtarja e mirënjohur Gili sonte lansoi këngën e saj më të re “Mashtrues I perhershem” e cila paralajmeron daljen e albumit te saj me te ri muzikor. Kënga përmban temë dashurie me ritëm më dinamik e argëtues. Teksti dhe muzika Ilir Berani, kurse orkestrimi Jeton Berisha. Ju ftojmë ta ndjekim këngën më të re të Gilit nga albumi I cili do të del së shpejti nga produksioni muzikor “Eurolindi”....

 • 20-08-2015
  Këngëtarja e mirënjohur e estradës muzikore, Gili para pak çastesh ka publikuar një foto nga 1993-ta. Siç duket kjo foto i kishte ngjallur asaj nostalgji. Që nga ajo kohë e deri më sot këngëtarja duket se ka pësuar kogja ndryshime në pamjen dhe në peshën e saj. Nëse ju kujtohet Gili para shumë viteve atëherë do t’i vëreni vetë ndryshimet tek ajo. Mbi të gjitha Gili është ndër zërat e rrallë të estradës që ka arritur t’i mbijetojë kohës në muzikë....

 • 20-07-2015
  Këngëtarja Gili sapo ka publikuar videoklipin e saj më të ri me titull Ka diçka ka. Kënga është ritmike dhe e zhanrit pop folk, për muzikën & tekstin është përkujdesur si gjithmonë bashkshorti i saj Ilir Berani, e ndërsa orkestrimin e ka bërë Miti. Videoklipi është punuar nga Milot Llalloshi në EMF Creative....

 • 17-04-2015
  Gili për shumë kohë ishte një nga këngëtaret më të popullarizuara. Ajo ka pasur shumë këngë hite, albume e videoklipe. Ndonëse ende është aktive në muzikë, Gili ka mallë për kohët e vjetra. Këto ditë këngëtarja e hitit Xixëllonja ka postuar kohë pas kohe foto të bëra vite më parë, atëherë kur ishte më e re dhe pa dyshim numri një i skenës sonë. Siç duket, Gili ka filluar të ndjej mallë për rininë, kohët e bukura dhe trupin e saj shumë në formë. Sigurisht, nostalgjia i rrëmben të gjithë pas të 40-ve, e kësaj nuk i ka shpëtu...

 • 07-04-2015
  Këngëtarja e njohur nga Prishtina Gili është njëra ndër këngëtaret e cila vite më parë ka realizuar një foto me superyllin Rita Ora. Ndërsa këto ditët e fudit ajo ka vendosur të publikojë një fotografi tjetër e që në fakt ishte realizuar po në atë kohë. E përderisa e ka postuar foton në fan page-in e saj në facebook ajo është kujdesur që të paguajë edhe tarifën e çmimit që fotoja të ketë një shikueshmëri më të lartë. Në mbishkrimin e fotos së postuar, fare lehtë mund të vërehet mbishkrimi Sponsorizuar....

 • 07-02-2015
  Duke qenë të vetëdijshëm për migrimet e shumta që po i bën populli i Kosovës këtë periudhë, mes shumë artistësh, edhe Gili ka vendosur t'i kushtojë këngë kësaj plage. Kënga mban titullin Kurbeti dhe është e shoqëruar me videoklip, të realizuar nga EMF Production. Muzikën dhe tekstin i ka bërë Ilir Berani, kurse orkestrimin Ardian Kastrati....

 • 04-02-2015
  Gili po vjen me këngë dhe klip të ri. Por, për t’u dukur sa më bukur, Gili ka zgjedhur që të rregullohet në sallonet më IN në Prishtinë. Por, ajo që është e çuditshme, është fakti se Gili nuk është rregulluar në sallonin e saj ‘Prishtina’ por në atë të Fjolla&Sebi. Së paku kuptohet nga fotoja që është postuar në faqen e saj, brenda së cilës është logoja e këtij salloni....

 • 21-12-2014
  Gili, këngëtarja e mjaft hiteve, vjen me këtë intervistë për të rrëfyer sukseset dhe jetën e saj. Ju ftojmë ta lexoni… Teksteshqip: Gili, na thoni kur ka nisur karriera e juaj muzikore? Gili: Karriera ime muzikore nis që nga viti 1985, kur me Ilirin ishim themeluesit e grupit “Trio Rona” me të cilin bëra hapat e para në skenë. Teksteshqip: Kush ju ka përkrahur në atë kohë? Gili: Kam pasur përkrahje të madhe nga familja, si dhe nga Iliri I cili më dha krahë dhe motivim që grupi ynë të mbizotërojë në atë kohë. Patëm suks...

 • 07-12-2014
  Këngëtarja jonë Gili, në pragun e festave të fundvitit, po na befason edhe me një projekt të ri. Pas publikimit të këngës A je mirë ?, e cila u mirëprit mjaft mase nga fansat, ka menduar të sjellë edhe një këngë të re të titulluar “Përhajër”. Këngën, muzikën dhe tekstin e punoi Ilir Berani ndërsa orkestrimin Miti. Për më shumë, ju ftojmë të klikoni në linkun e poshtëshënuar......

 • 01-12-2014
  Këngëtarja e mirënjohur dhe shumë e dashur në trojet tona, Gili vjen me këngë të re. Si gjithmonë, tema të qëlluara edhe tani në këngën e re nga Gili me temë dashurie. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29842 Për këtë këngë mendohet se do të pëlqehet shumë nga dëgjuesit, gjë që e dëshmon edhe interesimi i madh i shikuesve në baze të klikimeve, ku Gilin e shohim me premierë në programin festiv të produksionit “Eurolindi”....
 • 17-09-2014
  Këngëtarja e mirënjohur Gili për sezonin e vjeshtës ka pregatitur surpriza enkas fansave të saj. Pas këngës së fundit ‘Për Bajram’, e cila u publikua për Bajramin e kaluar me mesazh human për pajtim dhe falje midis njerzve, Gili tani prezanton një këngë të re, me frymë dinamike, dasmore. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29816 Risia në këtë rast është se Gili këndon së bashku me këngëtarin Kolë Oroshin. Ky bashkpunim sjell një komponim të titulluar ‘Zoti I shpisë’ së bashku me klip I cili ësht...

 • 17-07-2014
  Gili, xixëllonja e të gjitha kohërave ka vetëm pak javë që ka lansuar projektin e saj muzikor më të fundit. Për Bajram titullohet kënga e re e punuar me mjeshtri nga Ilir Berani. Në një intervistë ekskluzive për teksteshqip.com, Gili rrëfen më shumë mbi të rejat e saj rreth muzikës si dhe përkushtimit të saj ndaj familjes. Ju ftojmë të lexoni... TeksteShqip: Gili, keni publikuar së fundmi videoklipin tuaj më të ri Për Bajram. Na flisni pak më shumë rreth këtij projekti? Gili: Është një këngë me tematikë që më ka pëlqyer pr...

 • 05-07-2014
  Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Gili përsëri befason fansat e saj dhe sjell një këngë të re të titulluar “Për Bajram” e cila sipas të gjitha parashikimeve pretendon të pëlqehet shumë nga publiku pasi bëhet fjalë për një baladë përplot emocione. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/30003 - Jam e bindur se kënga do të sjell emocione dhe interesim te dëgjuesit pasi që jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, mendoj që edhe kënga edhe klipi të cilin e kam realizuar vijnë në kohë të përshtatshme – d...

 • 02-07-2014
  Këngëtarja e cila është në skenë që 3 dekada, Gili, nuk I haron asnjëherë dëgjuesit e saj, por vazhdimisht sjell projekte dhe këngë të reja. Edhe pse albumi “Si torta e martesës” u publikua në fillim të vitit, Gili së shpejti do të na sjellë një këngë të re. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29877 Është e vërtetë, do të prezentojmë një këngë të re, me emocion te posaqëm të cilën së shpejti do ta ndaj me publikun tim – tha Gili për faqen tonë....

 • 14-04-2014
  Po shijon suksesin e albumit të fundit. E bashkë me të, këngëtarja Gili po vazhdon angazhimet e saj nëpër mbrëmje të ndryshme muzikore. Por, gjatë një prononcimi për Tribuna, ajo ka treguar se tani për tani nuk ka në plan të sjellë ndonjë projekt muzikor. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/27174 Po pushon pas angazhimeve të fundit. Është kjo këngëtarja e mirënjohur Gili e cila në fund të vitit të kaluar ka lansuar albumin e saj më të ri. Dhe derisa po shijon suksesin e këtij projekti, këngëtarj...

 • 23-05-2013
  Videoprojekti i ri i quajtur “Shpejt Festove” i këngëtares Gili po thyen rekorde duke u prirë toplistave në radiotelevizionet në vend. Mbase kënga duet e sjellë bashkë me Astrit Mulajn po mirëpritet në publik dhe Gili po ndjehet mjaftë e lumtur që kënga po bëhet një hit veror. “Shpejt Festove” sipas Gilit trajton një tematikë dashurie, ku Ilir Berani në mënyrën e vet ka thurur një tekst të jashtëzakonshëm që i përshtatet çdo vesh dëgjuesi. “Jam shumë e lumtur që dueti me Astritin po pëlqehet në publik. Tekstin dhe komponimin e ka r...

 • 16-05-2013
  Pas një shkëputje të shkurtër nga skena muzikore, këngëtarja Gili ka sjell klipin e saj më të ri, duke bërë kështu një rikthim të pëlqyer pas pak kohësh pauzë. Këngëtarja në një duet me këngëtarin e ri Astrit Mulaj ka sjell një baladë e cila që në klikimet e para ka nxjerr në pah kritika të kënaqshme për këngëtarët. Dyshja kishin vendosur që sezonin e ditëve të nxehta ta fillonin me një baladë, ndryshe nga krijimtaritë e këngëtarëve tjerë që më shumë preferojnë ritmin. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/18...

 • 12-05-2013
  Një prej këngëtareve më të respektuara në industrinë tonë të muzikës, Gili, nuk ka hequr plotësisht dorë nga muzika, por ka realizuar një prej ëndrrave të saj të fëmijërisë. Gili në një prononcim për emisionin Prive në Klan Kosova ka zbuluar sallonin e saj të ri të ondulimit, të quajtur ashtu sikurse kënga hit e saj “Prishtina”. “Është një ëndërr që e kam pasur nga fëmijëria. Të kem biznesin tim dhe sallonin tim të ondulimit. Gjithë karrierën e kam kaluar duke pritur nga katër-pesë orë nëpër sallonet tjera dhe kam pritur shumë g...

 • 21-04-2013
  Thuajse e takojmë çdo ditë në të njëjtin vend në Prishtinë së bashku me bashkëshortin e saj dhe me shumë miq përreth. Edhe për intervistën tonë, të cilën e mirëpret me ëmbëlsi e takuam aty, ku po shijonte një kafe me njeriun e jetës së saj. Është kjo këngëtarja e njohur shqiptare Gili, e cila në disa minuta rrëfen për të rejat e saja, ku flet me shumë dashuri për familjen, një biznes që po e nis, si dhe për djemtë, të cilët nuk i shikon kurrë në rrugën e muzikës. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/16177.jp...

 • 28-12-2012
  Kengetarja 46 vjecare, shume e dashur e skenes, Fevzije Berani e njohur me mire me emrin e saj artistik Gili, ka ndertuar nje karriere te bujshme muzikore per me shume se dy dekada dhe mbahet gjithmone ne mend per paraqitjet e saja elegante dhe pa zhveshje skenike. Ne nje interviste te shkurter prej 60 sekondash, Gili ka rrefyer per Prive disa gjera interesante nga jeta e saj. Mbrapa saj qendron nje familje e lumtur, burri dhe dy djemte, qe ajo i konsideron gjejen me te rendesishme ne jeten e saj, nga e cila nuk do hiqte dore kurre. Eshte tejet nostalgjike per koherat kur i kishte djemte ende te vegjel ndersa shpesh e merr mall...
 • 19-12-2012
  Do të jenë të veshura me të kuqe, me ngjyrën e preferuar dhe më shumë të përdorur nëpër vite të këngëtares së njohur Gili. Kështu do të duken këngëtaret Genta Ismajli, Nora Istrefi dhe Kaltrina Selimi në programin festiv i cili do të vijë në netët e Vitit të Ri ideuar nga Gili, në një koncert gala në karrierën e saj muzikore. Vajzat ngjajnë bukur të veshura me të kuqe sikur xixëllonjat e Gilit. Mësojmë se në këtë event do të marrin pjesë edhe shumë këngëtarë të tjerë përveç këngëtareve tona bukuroshe....
 • 17-11-2012
  Edhe një bashkëpunim i radhës nga këngëtarët Gili dhe Sinan Vllasaliu, këtë herë dueti do të sjellë një këngë ritmike, të titulluar U plakëm. Kënga trajton një temë dashurie që përban një tekst lirik. Është kjo hera e tretë që Gili bashkë me Sinanin realizojnë duete, vlen të ceket balada Prapë se prapë e cila ka thyer rekorde në tregun muzikor. Gili ndjehet e lumtur që për të tretën herë po realizon këngë me Sinanin, dhe sipas saj kjo këngë që do ta lansojnë me videoklip tani, pritet të pëlqehet në publik. Sapo kemi reali...

 • 25-07-2012
  Ka kohë që këngëtarja e njohur Gili u këndon bashkatdhetarëve, dhe këtë sezon ajo është më e angazhuar se kurrë nëpër koncerte e mbrëmje muzikore ku po mirëpritet nga bashkatdhetarët. Tani bashkatdhetarët tanë janë kthyer në atdhe dhe nëpër mbrëmje muzikore sallat po mbushen nga ta të cilët me pasion e dëgjojnë këngën shqipe. Sa herë që jam nëpër koncerte, kudo nëpër Kosovë vendet po mbushen plot me bashkatdhetarë, të cilët po më bëjnë të ndjehem mjaft mirë, ka thënë ajo për Zërin. Kënga që po pëlqehet më së shumti nga bashkatdhet...

 • 27-05-2012
  Gili thotë se ajo do të vazhdojë të krijojë të njëjtin stil muzike dhe të ruajë të njëjtin stil të pamjes. Këngëtarja kosovare i ka bërë këto komente gjatë një interviste për të përditshmen Zëri, ku është pyetur nëse ka menduar ndonjëherë të eksperimentojë edhe me ndonjë stil tjetër. Nuk preferoj të eksperimentoj me stilin e këngës e po ashtu edhe me look-un. Vazhdoj ta ruaj paraqitjen time ashtu sikurse kam qenë gjithnjë duke u munduar që për adhuruesit të jem po e njëjta Gili. Nuk më pëlqen të bëjë ndryshime në paraqitje, sepse edhe vet këngëtari besoj se vlerësohet për nga paraqitja dhe dukja. Andaj edhe adhuruesit e ...
 • 10-05-2012
  Nje nga kengetaret me te mira qe ka skena e muzikes shqiptare, Gili, ka qene e ftuar ne studion e emisionit Pasdite ne Klan te Rudina Magjistarit. Nje bashkebisedim i ngrohte u zhvillua ne studio ku kengetarja kendoi edhe suksesin e saj te shume viteve me pare Xixellonja. Duke qene se ajo prej nje periudhe u ka munguar ekraneve shqiptare, Gili foli per suksesin e saj me te fundit qe eshte kenga Haku i Nanes dhe per jeten e karrieres e saj, ne pergjithesi. Me poshte mund te lexoni intervisten e Gilit te plote. Si po pritet...

 • 25-04-2012
  Gili, pas një periudhe, shfaqet sërish në skenë, e fuqishme, ashtu si di të jetë gjithmonë ajo. Kënga dhe klipi Haku i nënës ka bërë që shumë njerëz të mendojnë dy herë para se të marrin ndonjë veprim. Kjo këngë ka me mijëra klikime në internet dhe duket që pëlqehet nga të gjitha moshat. Për më shumë, rreth këngës dhe klipit flet Gili për Kosova Sot Kosova Sot: Si lindi ideja për t'u krijuar një këngë si Haku i nënës? Gili: Nuk është kjo kënga ime e parë që e trajton temë sociale, një dhimbje të popullit tim. Jua kujtoj...

 • 06-04-2012
  Ka vetëm disa ditë që kur këngëtarja e njohur Gili ka lansuar videoprojektin e saj më të ri, të titulluar Haku i nënës dhe ka arritur të klikohet mbi 60 mijë herë. Ky fakt konstaton se kënga që në start është pëlqyer mjaftë shumë në opinion dhe për këtë këngëtarja po ndjehet shumë e lumtur. Pra kjo tregon se Gili është rikthyer vrullshëm në skenën muzikore me një këngë mjaftë të veçantë. Jam munduar që me kthimin tim në skenë të sjellë diçka të re në tregun muzikor. Më datën 1 prill lansova këngën dhe videoklipin dhe menjëher...


Faqet:
1
>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017