Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Gillespie është një grup artistësh i njohur. Grupi i cili perbehet nga Hana Zeqa, Guri, Sexha dhe Isa, njihen per performimet e tyre “live” ne koncerte dhe klube te nates brenda por dhe jashte vendit. Ata kane sjelle ne skenen muzikore nje zhaner dhe fryme te re. Më datë 6 Qershor 2007, Gillespie publikojnë videoklipin "Luledielli". Më datë 6 Qershor 2007, Gillespie publikojnë videoklipin "E Di!". Me këtë këngë, Gillespie marrin pjesë në VFM 2008 në vitin 2008. Në Maj 2009, Gillesp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bloody Soldierz

Vëllezërit Zikolli

Orient Express

Koha

Upstream

Day Shift

Madd Dogs

Kadenca Dhe Naseri

Tempulli G

R.A.G

Tags: Gillespie


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet