Gillespie
Gillespie

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Gillespie është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Grupi është formuar në vitin 2005, Prishtinë dhe perbehet nga Hana Zeqa, Guri, Sexha dhe Isa, njihen per performimet e tyre “live” ne koncerte dhe klube te nates brenda por dhe jashte vendit. Ata kanë sjellë në skenën muzikore shqiptare muziken indie rock dhe një frymë të re. Pas krijimit të grupit brenda dy muajve anëtarët e grupit arritën që të pergadisin të gjithë materialin për albumin e parë të tyre. Për shkak të financave të pamjaftueshm...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1