Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - Paqja E Gjelbert Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Një krokodill jam duke e rritur,
Sepse kjo çantë ka kohë që
Mu ka mërzitur,
Pëllumbi im, kryen punë të mirë,
Sepse me këtë postë
E kemi shumë vështirë

Them se nuk jam e veçantë,
Okej, ndoshta – tip interesant
E hapur do të jem
Për ide të re, të cilësisë sime,
Që ka të bëjë me përplot kalkulime,
Sot është e Martë, e nesër e Mërkure,
Ariu polar nuk ka mund’si
Te mshefet n’shkurre

Ёshtë i bukur e i veçantë,
Gjithsesi, tip interesant
I hapur do të jetë
Për atë zonjën e rëndë
Që e ka ftohtë në Paris,
Edhe për atë flokëbardhin
Që murin e tij e qëndis,
Syni i zi, o syni i zi
Lëkurën e ke si flori,
Syni i zi o syni i zi
Të mjerët na për ty,...


Ky tekst u dërgua nga guriGillespie
Publikimi: 01/12/2005


Gillespie - Paqja E Gjelbert
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paqja E Gjelbert".
3. Video është e këngës "Paqja E Gjelbert", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0