Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - Kalter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rreze lozonjare ngasin erën sot
shkëlqejnë mbi mua
madhështia e mëngjesit, kot
sot kot u mundua.

Pranvera herët, dërgoi letër sot
zogjtë ma kënduan
kangë mëngjesi t'kthjellët madhështor
lule hareje lulëzuan.

Shndrit, rreze dielli
apo shpirt engjulli.
Kaltër është gjithë çka shoh
përveç diellit.

Vetëm cicërima zogjësh dëgjoj sot,
lulet sapo u zgjuan
Aromë e njomë me erën po vallëzon
t'gjitha retë u larguan.

Shndrit, rreze dielli
apo shpirt engjulli.
Kaltër është gjithë çka shoh
përveç diellit.


Ky tekst u dërgua nga Naten diteGillespie
Publikimi: 16/09/2017


Gillespie - Kalter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalter".
3. Video është e këngës "Kalter", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0