Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjebraili

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gjebraili është një këngëtar. Hip-hop artisti Liridon Bibaj, i njohur si Gjebraili a.k.a Cartel eshte me origjine nga Istogu, perndryshe nga nji fshatit te quajtur gjyragovc. Ne vitin 1989 emigroj familja e ti per ne mergim ma saktsisht ne Zürich te zvicrres ku jeton deri tani. Hapat e par ne rap filloj ne moshen 13 vjeqare ku filloj te mirret me rap zvicrran, por interesat e ti ishin te inkuadrohet ne rap shqip ku filloj te shkruante tekste ne gjuh shqip. Ne vitin 2003 G...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

El-One

Ghost Pymm

Timi

Click-E

Ag-Beatzz

Q-Fast

Koda

Act

Dj Sadi

Gjon Tahiri

Tags: Gjebraili, Gjebraili Aka Cartel, Cartel, Liridon Bibaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet