Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Te Shtrenjtit Atdhe

PER NJE VEND TE SHENJTE
PO SHKRUAJ ME SHUME LUMTURI
PER ATDHEUN TIM QE ME FAL
"kenaqesi dhe dashuri

keto vargje te thjeshta
qe me mall i shkruaj
atdheut tim te dashur
i jan kushtuar

nje vend i bekuar
qe me gjak e lot eshte lare
nga deshmoret guximplot
e te moqmit stergjysherit tan

tani atdheu yne
nga armiqte u qlirua
per nje jet me te mire per atdheun
deshmoret shumeqka sakrifikuan

- poezi nga Gjejrane Dervishaj


- Poezia u dërgua nga Gjejrane Dervishaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet