A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Te Shtrenjtit Atdhe

PER NJE VEND TE SHENJTE
PO SHKRUAJ ME SHUME LUMTURI
PER ATDHEUN TIM QE ME FAL
"kenaqesi dhe dashuri

keto vargje te thjeshta
qe me mall i shkruaj
atdheut tim te dashur
i jan kushtuar

nje vend i bekuar
qe me gjak e lot eshte lare
nga deshmoret guximplot
e te moqmit stergjysherit tan

tani atdheu yne
nga armiqte u qlirua
per nje jet me te mire per atdheun
deshmoret shumeqka sakrifikuan

- poem written by Gjejrane Dervishaj


- Submitted by Gjejrane Dervishaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019