Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Gjergj Jorgaqi - Eja Ti Eja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Qaj Dhe Qesh"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00E mban mend sa endrra
Thurem ne t9 dy
E ne endrra ne lodronim
Bashe me dashuri
E kujtoj dhe vajtoj
Por vertet te gjithe ashtu me kot
Pse na ndane
Dikush te mori padrejtesisht

Jo fajtor nuk jam une
Por nuk je dhe ti, perse se di
Them serisht valle ku je ti
Dhe perseri...

Mbi buze akoma
Ndjej une puthjen tone te pare
Er' e saj permbi buze
Ende s'eshte thare
Valle kaq shpejt ti harron
Dhe kjo gje me teper me mundon
Se per çfare ende se di pse ike ti

Nuk e di ne ish frie
Nuk e di ne ishte dashuri
Perse duhej mos te te shija
Se di, se di

(refren)
Eja ti eja tek une
Nese gabova shume
Se te dua pa asnje çmim
S'di nese eshte gabim
-------- (dy here)

Serisht akoma
Ndjej une puthjen tone te pare
Er' e saj permbi buze
Ende s'eshte thare
Valle kaq shpejt ti harron
Dhe kjo gje me teper me mundon
Se per çfare ende se di pse ike ti

Nuk e di ne ish frie
Nuk e di ne ishte dashuri
Perse duhej mos te te shija
Se di, se di

Kur nje enderr nga endrrat te vjen ne jete
Ahere prit se probleme do te kete
Keto probleme veç dhimbje shkaktojne pafund
Por ete dhimbje e dua vertet, e dua shume

(Refreni)


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet