Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Artur 2 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

sa here pranvera do te vije
atehere kur djelli ze buzeqesh

do jete kjo stine kujtim per ty
t'na shuaj mallin qe na djeg

edhe sa here ti do te gjesh
pak qetesi ketu mbi dhe

lere shpirtin tend te fluturoje
te rri te preje ketu tek ne

dhe pse Zoti engjejt prane vetes i merr
cdo njeri qe rron, rron vec me shpres

dhe njerzit e mi cdo kush me mall i pret
ndoshta se beson thelle ne shpirtin ton

shpredoj tek ky kontinent
qe te rriktheje

se ky mall pak e nga pak
shpirtin po djeg

ref:
ti fli Artur dhe fal cdo gje qe rron
te tuat jane jane syte qe Zoti boten shikon

ti fli per ty kte jete un enderroje
si enderr ish jeta jote si enderr shkoi
. . .
ref 2 x


Ky tekst u dërgua nga Grisela

Gjergj Jorgaqi - Artur 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Artur 2".
3. Video është e këngës "Artur 2", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0