Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Perse Kaq Shpejt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Nje nate me hene.
Te diel ne mengjes.
Me engjejt rrugen nise,
Ti lart ne qiell.

Ate dite ditelidnjen kish,
Dhe yt vella.
Por shtatembedhjete vjec do mbetesh.
Per ty plakje s'ka.

Ref.
Po perse kaq shpjet Ergi ti na le.
Nje liqen me lot ne shpirt.
Edhe fjala s'del.
Eshte kthyer ne lot, se ti ike nga kjo bot'.

Do t'kendojme kete kenge.
Per ty do te jete.
Dhe perher do te kujtojme.
Nese ti degjon, nese ti na sheh, na bej dhimbjen ta harrojme.

Kthehu vec nje here.
Kthehu sado pak.
Lotet qe per ty bien,
S'do ndalojne aspak.

Enderr po na duket sot.
Qe ti nuk jeton.
Me mijera zera therrasin:
Eja Ergi thone.

Ref.2.x

Ku je Ergi, ku je ...


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliGjergj Jorgaqi
Publikimi: 27/04/2011
Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gjergj Jorgaqi


Gjergj Jorgaqi - Perse Kaq Shpejt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse Kaq Shpejt".
3. Video është e këngës "Perse Kaq Shpejt", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0