Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Kaçinari - Në Ëndërr Mbete Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Sonte nëpër ëndrra të gjej
I vetëm jam por afër të ndjej
Edhe një herë, ti më sheh
Ti më flet ngadalë
E kur buzëqesh më lë pa fjalë
Heshtur, sytë e mi tek ty i mbaj
Dehur në mendime, nuk kam faj
Si në labirint i humbur jam
E dëshirë të dal, unë jo nuk kam
Sa do doja kohën sot ta ndal

[REF.:]
Ti për mua je
Melodia në këtë jetë
Ti per mua je
Poezia që zemra flet
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr jam tani
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr mbete ti

Dhe kështu vazhdon kjo natë
Si udhëtarë në këtë rrugë të gjatë
S'e kuptoj, pse akoma në ëndërr jam
E të zgjohem jo nuk dua, kur ty pranë të kam
Të gjithë botën do ta fal

[REF.:]
Ti për mua je
Melodia në këtë jetë
Ti per mua je
Poezia që zemra flet
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr jam tani
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr mbete ti

Mmm-mmm-mmm
Sonte kohën do ta ndal

[REF.:]
Ti për mua je
Melodia në këtë jеtë
Ti per mua je
Poezia që zеmra flet
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr jam tani
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr mbete ti

Oh-oh-ooh-ooh
Larg të shoh, e di
Oh-oh-ooh-ooh
Në ëndërr mbete ti


Gjergj Kaçinari - Në Ëndërr Mbete Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Ëndërr Mbete Ti".
3. Video është e këngës "Në Ëndërr Mbete Ti", por nuk këndohet nga Gjergj Kaçinari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Kaçinari:


Komente 0