Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - Tropojani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  53

Ne mergim me shkoi rinia
Lashe vendlindjen per parane
Ndaj pas vitesh kur u ktheva
Ndjeva mall per ty Tirane

Ska problem sa ke ndryshuar
Kur te pashe dhe lot me rane
Ska problem se ku u linda
Sot banon tek tregu Çam

Sot ne gryke me ngeci fjala
Kur paprtur tha nje shok :
Ska rendesi se je shqiptar
Ka rendesi mos t'jesh malok

Plot me male eshte Shqiperia
nga Skrapari ne Tirane
Ndaj pse trembeni kur thoni:
Mos o Zot eshte Tropojan!!

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshat si ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande te gjithe qajne ,
Qeshin njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme:
Nga Tirana ne Tropoje

Une kam mik nje bir malsori
Me te rri ,askush s'me ndal
Eshte besnik njeri me zemer
Sa dhe jeten mund t'ia fal

Plot me male eshte Shqiperia
Nga Skrapari ne Tirane
Ndaj pse trembeni kur thoni:
Mos o Zot eshte Tropojan!!

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshatSi ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande
Te gjithe qajne,qeshin njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme :
Nga Tirana ne Tropoje

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshat si ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande
Te gjithe qajme ,qeshim njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme:
Nga Tirana ne Tropoje

Jam malsor jam TROPOJAN

Jam shqiptar jam TROPOJAN

Jam shqiptar jam TROPOJAN
Gjergj Leka
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Gjergj Leka - Tropojani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tropojani".
3. Video është e këngës "Tropojani", por nuk këndohet nga Gjergj Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente 1