Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Suljoti - Te Forte E Kemi Shqiperine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kompleksi:

Tokë e vogël, peshë e madhe
Ngrihet Shqipëria.
Në ballë dallgëve t"furtunës
Ty të prin partia.

Këngëtari

Re dhe shqota të përplasen,
Ti kala' që s'jepesh.
Kalon vitet, sfidon shekujt,
Yll me pesë cepa.

Refreni

Tokë e vogël, grusht i hekurrt
Mbi presione e mbi kërcënime,
Ti askujt nuk u përhule,
Istikameve s'u tunde.

Çajmë rrethime e çajmë bllokada
Grusht çelik parti e popull
Mbi marksizëm leninizmin
Tjetër gjë asgjë nuk vëmë,
Partia në ballë ne na prin.

II

Kompleksi

Tokë e vogël, peshë e madhe
Ngrihet Shqipëria.
Në ballë dallgëve t"furtunës
Ty të prin partia.

Këngëtari

Ngrejmë uzina, tundim malet
Ngjitemi në pesë vjeçarë,
Ngrejmë emrin e Shqipërisë
Dritë mbi të ardhmen.

Refreni

Tokë e vogël, grusht i hekurrt
Mbi presione e mbi kërcënime,
Ti askujt nuk u përhule,
Istikameve s'u tunde.

Çajmë rrethime e çajmë bllokada
Grusht çelik parti e popull
Mbi marksizëm leninizmin
Tjetër gjë asgjë nuk vëmë,
Partia në ballë ne na prin.


Gjergj Suljoti - Te Forte E Kemi Shqiperine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Forte E Kemi Shqiperine".
3. Video është e këngës "Te Forte E Kemi Shqiperine", por nuk këndohet nga Gjergj Suljoti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Sulioti:


Komente 0