Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Sulioti & Gjergji Mani - Dëshërimi I Mëmëdheut Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dua mëngjeset e Majit
Kur këndon bilbili i bukur
Kur fryn erëza e malit
Edhe qarku është i skuqur

Dua lulet-ë të fushësë
Në mëngjez kur janë plot me vesë
Doçkat e bardha te çupës-ë
Vete me vrap që ti presë

REF. 2x:
Po nga gjith' ato më parë
dua më shumë Shqipërinë
Që të vejë puna mbarë
edhe përjetë të ketë lirinë

Dua natën në verë
Kur të ndritin yjt' e artë
Kur fryn zefiri me erë
Dhe dëfrejn' kët' zemrën e zjarrtë

Zogjtë që ëmbël ligjërojnë
Nëpër lisat mbushur me fletë
O sa gaz që mua më bëjnë
Për natyrën e vërtetë

REF. 2x:
Po nga gjith' ato më parë
dua më shumë Shqipërinë
Që të vejë puna mbarë
edhe përjetë të ketë lirinë
Gjergj Sulioti & Gjergji Mani
Publikimi: 05/08/2022
Composer: Spiridon Ilo
Teksti: Thoma Avrami
Music Producer: Adrian JorgjiGjergj Sulioti & Gjergji Mani - Dëshërimi I Mëmëdheut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dëshërimi I Mëmëdheut".
3. Video është e këngës "Dëshërimi I Mëmëdheut", por nuk këndohet nga Gjergj Sulioti & Gjergji Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Sulioti:


Komente 0