Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjergji Velo - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga Gjergji Velo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gjergji Velo - Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T12:06:54+01:00cme dridhesh si vider moj
kur do t'buzeqeshesh
vall harrove diten moj
kur ne lidhem besen

(refreni)
po eja nje nate moj
drite te marr dhe hena
te qendisim jeten moj
flake t'me ndizet kenga

fustanin e bardhe moj
kur do qe ta veshesh
kuroren me lule dhe moj
ne ball kur d'a ngjeshesh

pse kerkon te fshihesh moj
mos vall shkele besen
te desha vitore moj
t'me zbukurosh jeten

pse ma fik ti kengen moj
ky shpirt pse te vuaj
me tingujt e zemres moj
kengen ta kam shkruar


Më Shumë Këngë Nga Gjergji Velo:


Komente mbi këtë këngë